Nie wstydźcie się odmawiać Różańca sami, kiedy idziecie do szkoły, na uczelnie, czy do pracy, na ulicy i w środkach komunikacji publicznej... nie wahajcie się  promować go w domu waszym rodzicom i rodzeństwu.

Jan Paweł II

(XVIII Światowy Dzień Młodzież 2003r.)

Dla najmłodszych

Posłuchaj piosenek SzAR

You must have Flash Player installed in order to see this player.

Licznik odwiedzin

Odwiedziny [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
55
62
148

-86

Wszystkie odwiedziny
od 7 października 2009 447 735
Bardzo serdecznie witamy na naszej stronie

Życzymy światła Bożego, miłych duchowych wrażeń i konkretnych decyzji na „tak”, dla modlitwy różańcowej. Działamy od IX I999r. Naszym celem jest rozwój modlitwy różańcowej wśród dzieci i młodzieży, na bazie pracy katechetycznej .

------------

Wszystkich wchodzących na naszą stronę zapraszamy do wspólnej modlitwy. To najlepsza gwarancja, że "wizyta" wyda dobre owoce. 


Modlitwa przed wejściem do internetu

P
anie Boże!

Siedząc przed komputerem,
zapraszam Cię, abyś był mi przewodnikiem i sterem.
Za chwilę wybiorę osoby, słowa i obrazy.
Spraw, aby były to te, które
cieszyć Cię będą
wiele razy.
Proszę, aby ten czas nie był stracony,
ale zawsze i wszędzie przez Ciebie błogosławiony. Amen.

----------

Nowy Rok szkolny 2019/20!

Duchu Święty natchnij nas,  miłości Boża pochłoń nas,
na właściwą drogę zaprowadź nas.
Maryjo Matko spojrzyj na nas,

z Jezusem błogosław nas.
Od wszelkiego złego, od wszelkiego złudzenia,
od wszelkiego niebezpieczeństwa zachowaj nas . Amen.Nasze hasło na Rok szkolny 2019/20:

"Moja szkoła różańcem silna"

 


Kochani członkowie Szkolnej Armii Różańcowej i wszyscy sympatycy tej strony,
zapraszamy was do budowania poprzez różaniec duchowej obrony.

Stopnie w szkole są bardzo ważne i tego nikt nie kwestionuje,
ale pamiętajcie,
że dopiero wychowanie prawdziwego człowieka buduje.

Najlepiej to robić z Maryi pomocą, bo Ona pomaga i dniem i nocą.
Z  Maryją  przez różaniec nawiążcie więc kontakty stałe,
a wtedy owoce będą niemałe.

Moralna przyjdzie wtedy odnowa, a skorzysta na tym ojczyzna, dom i szkoła.
Piątek i szóstek więc wam życzymy stale,
no i tego, abyście się modlili sercem i wytrwale!!!!

Maryja w Medziugorje:

1)Módlcie się, i niech różaniec zawsze będzie w waszych rękach jako znak dla szatana, że do Mnie należycie” (25 lutego 1988)…

2)„Weźcie różaniec i zbierzcie wokół siebie dzieci i całą rodzinę. Taka jest droga wiodąca do zbawienia./ ”(2 lutego 1990/.

3)„Wzywam wszystkich kapłanów, zakonników i zakonnice, aby modlili się na różańcu i innych uczyli modlitwy. /” (25 sierpnia 1997/.

 


Zapraszamy do innych bieżących materiałów w rubryce: "Nowy tydzień" oraz jeszcze aktualny kwartalnik "Internet z Maryją" a w nim: cuda ,świadectwa, przestrogi, porady duchowe.


Wspomnienia

--------------------------------


Regulamin SzAR

„Szkolną Armię Różańcową tworzą uczniowie, którzy z inspiracji katechety pogłębiają więź z Bogiem poprzez modlitwę różańcową. Jest to ich zasadnicza odpowiedź na wołanie Maryi w Fatimie i w innych zatwierdzonych przez kościół miejscach objawień o różaniec jako jedną z podstawowych dróg do zbawienia ludzkości.


Dwa zadania
I

Zadanie pierwsze - 1 dziesiątek różańca na katechezie lub na przerwie.
Katecheta wybiera modlitwę 1 dziesiątka różańca jako wiodącą modlitwę, rozpoczynając nią katechezy w ciągu całego roku szkolnego. Jeden dziesiątek  odmawiany wspólnie lub z podziałem na poszczególne osoby, przyczynia się znacznie do wzrostu aktywności i świadomości modlitewnej uczniów i wpływa mobilizująco na dalszy udział w lekcji. Praktykowane jest  również/zwłaszcza w mniejszych szkołach/, odmawianie 1 dz. na przerwie/.
II

Zadanie drugie -1 dziesiątek różańca w domu.

W dniach  , w których nie ma katechezy szkolnej, uczniowie modlą się 1 dziesiątkiem różańca w domu. Uczniowie, którzy akceptują  rozszerzenie modlitwy różańcowej o dom, stają się stałymi członkami SzAR i mogą otrzymać Legitymację wydaną przez Radę Katechetyczną SzAR                     /Patrz :Zapisy do SzAR/Klasy młodsze i uczniowie mniej zaangażowani w modlitwę , drogę do różańca zaczynać mogą od  "3 Zdrowaś Maryja", dochodząc stopniowo  do pełnego dziesiątka.


-----------

Drogowskaz na życie

 

----------------


Maryja zaprasza do różańcaMediugorje:

„Dziś wzywam was, żebyście ze szczególną modlitwą wystąpili przeciw szatanowi... Obleczcie się w zbroję i z różańcem w ręku zwyciężycie go”.

Błagam was, weźcie różaniec w ręce, teraz bardziej niż kiedykolwiek. Mocno go ściskajcie i módlcie się z całego serca w tych trudnych czasach”.

„Wszystkie wasze modlitwy bardzo Mnie poruszają, zwłaszcza wasz codzienny różaniec” .


Maryja

Różaniec to modlitwa, o którą Sama przyszłam was prosić z Nieba. Przez tę modlitwę udaje się wam wykryć zasadzki Mego przeciwnika i ustrzec się od jego licznych podstępów. Modlitwa ta chroni was przed wieloma niebezpieczeństwami, które szatan wam gotuje. Różaniec zachowuje was od zła i zbliża  coraz bardziej do Mnie, a wtedy mogę być prawdziwie waszą Przewodniczką i Obroną”.----------------

Co oznaczają łzy Maryi? Dlaczego Matka Boża płacze?


Niżankowice 2005   Hryniewicze 2012        Buneos Aires 2013        Syktywkar 2014
Ukraina                  k.Białegostoku               Argentyna                             Rosja


Jan Paweł II, w 1979 r. powiedział:
„Jeżeli Maryja płacze, to znaczy, że ma do tego powody!”

Kiedy Ojciec Święty odwiedził w 1994 r. sanktuarium płaczącej Madonny w Syrakuzach, stwierdził:


„Matka płacze, gdy dzieciom zagraża zło, duchowe czy fizyczne. Łzy Maryi są zawsze uczestnictwem w płaczu Chrystusa nad Jerozolimą”.

---------------

Maryja zawsze jest z tymi, którzy się do niej zwracają. (Medziugorie).Maryja-25 XII 2013r. :

Dziatki módlcie się, módlcie się, módlcie się, módlcie się. Owoc modlitwy będzie widoczny na twarzach ludzi, którzy zdecydowali się na Boga i Jego Królestwo.

Policzcie , ile razy powiedziała słowa"módlcie się"?

-----------------------


Liczę na Ciebie Maryjo


Liczę na Ciebie Maryjo na Twoje codzienne wspieranie, ale i Ty licz na mnie, że  Twoje Niepokalane Serce   1 dziesiątek Różańca   codziennie ode mnie dostanie.

 

----------------


Polecamy naszą płytę CD "Różaniec nasz obronny szaniec".
Zawiera ona
wiele materiałów motywacyjnych do modlitwy różańcowej.


-----------------Motywacje różańcowe.

Jak ważne jest  1 "Zdrowaś Maryjo" odmówione przez dziecko!

Świadectwo z Jakovem – Medzjugorie

Pewnego dnia Matka Boża poprosiła małego Jakova, wówczas dziesięcioletniego, żeby z całego serca modlił się o każdej porze dnia. W następnym tygodniu, gdy z kolegami grał w piłkę nożną, pomyślał o prośbie Gospy, ale w ogóle nie chciało mu się modlić. Jednak skupił się i szybko odmówił jedno „Zdrowaś Maryjo”, żeby sprawić przyjemność Najświętszej Pannie. Tego wieczoru podczas objawienia Matka Boża nie omieszkała wspomnieć jego wysiłku i żeby go zachęcić powiedziała, że wykorzystała jego modlitwę, co prawda krótką, żeby uczynić coś dobrego. Pokazała mu wówczas pewnego człowieka w Azji, który dzięki jego małej modlitwie  został uratowany. Gdy rozpoczęły się objawienia, Jakov był jeszcze dzieckiem; pewnie myślał, że z widzących jest najmniej ważny. Lecz ku wielkiemu zadziwieniu, to jemu najpierw powiedziała Matka Boża: „Jesteś dla mnie ważny”.

----------------


Zachęcamy uczniów, katechetów, proboszczów, nauczycieli , dyrekcje szkół do wspólnego działania na płaszczyźnie szkolnego różańca. Każdy nawet najmniejszy wysiłek nie pozostanie bezowocny. Jak to jest ważne niech świadczy o tym świadectwo spisane przez  znaną w świecie propagatorkę modlitwy różańcowej wśród młodych – s. Emmanuel Maillard z Francji.

W ubiegłym roku, podczas misji w Indiach, zostaliśmy zaproszeni do szkoły zbudowanej na brzegu morza na południu kraju w stanie Kerala. Tam z uczniami dzieliliśmy się orędziami z Medjugoria. Zakonnice, które prowadziły tę szkołę, zwierzyły się nam z radością :

Tutaj każdego dnia odmawiamy różaniec z uczniami”. Wyobraźcie  sobie moje  zdziwienie! Jakaż francuska szkoła by to uczyniła?   Potem siostra zaprowadziła nas na taras szkoły i powiedziała:

„P
opatrzcie na lewo i prawo! To była rozpacz: plaża pustoszona przez  tsunami, które uderzyło w ten region. Potem powiedziała do nas: „Popatrzcie, szkoła nie była ruszona, pozostała nie tknięta! Gdy przybyła do nas tsunami, woda zatrzymała się na pierwszym schodku!" I siostra z tym uśmiechem tak poruszającym czyste serca:
Ponieważ u nas ,siostro, każdego dnia razem odmawiamy różaniec, Matka Boża nas ochroniła!


Brońmy więc i my nasze szkoły przed tsunami duchowymi i przyrodniczymi, których i u nas nie brakuje Zaczynajmy szkolny różaniec nawet od 2-3 osób, one dadzą przykład innym.

--------------

Do wszystkich czytających naszą stronę kierujemy pytanie:
Jakie jest twoje zdanie?
Jeśli wahasz się z podjęciem swojej decyzji o wstąpieniu do   proponowanej form modlitwy różańcowej, to przeanalizuj poniższe słowa:

Maryja - Fatima
Przyszłam na ziemię, aby upomnieć ludzkość, aby więcej nie grzeszyli. Widzieliście piekło, do którego idą grzesznicy. Bóg pragnie je ratować. Niech ludzie odmawiają różaniec.

Maryja – Medjugorie
Zachęcajcie najmłodszych do modlitwy i do chodzenia na mszę świętą. Mówcie młodym, aby nie pozwolili zawrócić się z prawdziwej drogi. Wszystkie wasze modlitwy bardzo mnie wzruszają, szczególnie wasz codzienny różaniec.

Syn walczy o każdego z was ale i szatan walczy. Miejcie w ręce różaniec. Dla szatana to znak, że należycie do Mnie. Różaniec nie ma być dekoracją mieszkań, choć wielu osobom służy do tego. Namawiam was do modlitwy różańcowej. Zapraszajcie do niej innych.

Ojciec Pio
Gdyby 5 milionów dzieci odmawiało różaniec, to świat byłby zbawiony.

Łucja z Fatimy
Niema w życiu problemu, którego by nie można rozwiązać z pomocą różańca.

S. B. kardynał Stefan Wyszyński
Na Watykanie w Kaplicy Sykstyńskiej jest ogromny obraz... oto potężny Duch Boży dźwiga z otchłani człowieka uczepionego na różańcu.

Maria Simma

W ogóle dużo jest dusz w czyśćcu, istnieje tam ustawiczny ruch przychodzących i odchodzących. Przez modlitwę różańcową, co dzień wiele dusz zostaje zbawionych, które musiałyby jeszcze długie lata cierpieć.


Joanna lat 14 (z ankiet SzAR)
Modlę się w każdym momencie i miejscu, kiedy tylko odczuwam potrzebę „rozmowy” z Bogiem.
Modlę się również codziennie wieczorem, przed obrazem Matki Boskiej i mego Anioła Stróża. Powierzam Bogu swe zmartwienia, małe i duże szczęścia, prośby i dziękuję za to czym obdarował mnie każdego dnia. Najpierw odmawiam Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, 10 przykazań i Skład Apostolski, Aniele Boży i dziesiątek różańca.
Potem „rozmawiam” z Bogiem własnymi słowami. Modlę się w intencjach prywatnych, w intencji
całego świata i narodu. Moją modlitwą pragnę wyrazić podziękowanie za dane mi łaski.

--------


Dla tych, co nie wierzą, że „u nich coś wyjdzie”, proponujemy zacząć od skorzystania z poniższej propozycji, która pozwala nawet „betonowe” dusze zdobyć dla różańca.

PROPOZYCJA!
Różnymi modlitwami katecheci rozpoczynają lekcje katechezy. My proponujemy przede wszystkim :

1 dziesiątek różańca w klasie przez cały rok szkolny, na rozpoczęcie katechezy w danym dniu.
Mamy dużo pozytywnych doświadczeń na ten temat:
1. Ta forma modlitwy pozwala uczniom szybko zostawić wrażenia z minionej przerwy, uaktywnić się duchowo, umysłowo i zdyscyplinować organizacyjnie w nowo rozpoczynającej się lekcji.  

2. Pozwala wypracować poważny stosunek do modlitwy. Poszczególne „Zdrowaś Maryjo”... odmawiane do połowy indywidualnie przez pojedyncze osoby,  stają się małym, a niekiedy wielkim świadectwem wiary danego ucznia, wobec społeczności klasowej.
3. Jest  najlepszym sposobem na szersze wypełnienie wołania Maryi w Fatimie: „
Odmawiajcie codziennie różaniec”.

Proponujemy korzystać z naszej płyty CD „Różaniec-nasz obronny szaniec”. Znajdziecie tam wiele motywacji do odmawiania różańca. Patrz: Płyta CD „Różaniec- nasz obronny szaniec”.

Zdecydowałeś się?

Jeśli tak, to spójrz tam w górę. Maryja z całym niebem uśmiecha się do ciebie za tą decyzję.

• Zapraszaj swoje koleżanki i kolegów
do spotkań z Maryją w różańcu. Tak naprawdę to ty swoim przykładem i propozycją, możesz zrobić najwięcej dobrego dla Maryi.
• Jeśli masz swoją młodszą siostrę lub brata, którzy nie chodzą jeszcze do szkoły, a są w przedszkolu lub jakiejś klasie przedszkolnej, to powiedz im, że ich nazwisko też ma prawo się znaleźć na liście  Szkolnej Armii Różańcowej, pod warunkiem, że zmówią dziennie:

3 Zdrowaś Maryjo lub 5 Zdrowaś Maryjo. O  pomoc w modlitwie niech  proszą mamę, tatę, babcię itd.

Gdy znajdą się w szkole podstawowej w  starszych klasach, to na pewno zaczną odmawiać cały 1 dziesiątek różańca dziennie.

Spróbujcie wszyscy mniej oglądać bajek, filmów, grać w gierki itp. a zaoszczędzony
czas przeznaczyć dla Maryi. Jaka to będzie wielka radość w niebie!!!


ZAPROSZENIE DO RÓŻAŃCA

"Zapraszamy do różańca uczniów i dorosłych całej Polski i świata,

niech Maryja przez naszą modlitwę, wszelkie zło z ludzi wymiata.


Niech  Jej Serce, napełni się wiarą,

że chcemy, aby nasze życie, było dla Boga miłą ofiarą".

Szkolna Armia Różańcowa
jest formacją zatwierdzoną przez Urząd Nauczycielski Kościoła Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Mamy  18-letnie doświadczenie na poziomie diecezji  i to nas upoważnia do zaproszenia do wspólnego działanie według naszego programu.

Zapraszamy:
• uczniów całej Polski
• uczniów całego świataRada Katechetyczna SzAR

Diecezja zamojsko- lubaczowska
Polska

Prezentację "Strony głównej", kończymy piosenką "Jestem Twoim żołnierzem Maryjo", która jest  muzyczną wizytówką naszego ruchu i jednocześnie dodatkowym zaproszeniem do różańca
.


Jestem Twoim żołnierzem Maryjo


/Słowa i muz.
Zapalski Bogusław/

1.Choć niewiele mam jeszcze  lat i zielono patrzę na świat,
słyszę głos Maryjo Twój, weź różaniec i się módl,
weź różaniec i się módl.

Ref.Jestem Twoim żołnierzem Maryjo, chętnie stoję na warcie trzymam straż.
Ten różaniec co mam, jego siłę już znam, ze mną Matko zdobędziesz cały świat.

2.Gdy w mych palcach paciorki są, to w nich miłość odczuwam Twą. Łączysz wtedy dzieci swe w Różańcowe Armie te,
w Różańcowe Armie te.

Ref.Jestem Twoim żołnierzem Maryjo, chętnie stoję na warcie trzymam straż.
Ten różaniec co mam, jego siłę już znam, ze mną Matko zdobędziesz cały świat.
Patrz: "Posłuchaj piosenek SzAR".

-------------------


Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Szatan porozrywał różaniec!

Kradł i brał narkotyki a potem zaczął rapować o Bogu!!

Gry zawierające satanizm i okultyzm

Miała kontakt z aniołami

CUD W HIROSZIMIE ORAZ W NAGASAKI

Jak się pozbyć szkolnego terrorysty?
Czy małe, niewinne dzieci mogą zostać opętane przez złego ducha

Listy do nieba